Opis projektu
Projekt zakłada przeprowadzenie warsztatów plastyczno kreatywnych dla dzieci z Koszalin i okolic wraz z rodzicami. Technika i tematyka warsztatów będzie dostosowana do wieku dzieci i dobrana w taki sposób, aby można było pokazać różnorodność technik, faktur, materiałów i sposobów tworzenia. W ramach spotkań odbędą się także warsztaty z pomocami edukacyjnymi typu grawitrax czy geomag.
Lokalizacja projektu, miejsce realizacji projektu
Lokalizacja po wyborze realizatora
Uzasadnienie dla planowanych działań
Rezultaty projektu: rozwój kreatywności, zdolności wyobrażania, wymyślania i produkowania czegoś nowego, oryginalnego - rozwój zdolności motorycznych i wrażliwości artystycznej - kształtowanie wyobraźni, zdolności myślenia i zaspokajanie potrzeby aktywności - poprawienie koordynacji wzrokowo-ruchowej - zdolność ekspresji własnych uczuć - zdobycie umiejętności posługiwania się narzędziami plastycznymi - nauczenie się pracy w grupie - poszerzenie wiedzy z zakresu recyklingu, ekologii, ekonomii - rozwój możliwości innowacyjnych poprzez wynajdywanie różnych rozwiązań dotyczących tego samego tematu. zgromadzenie materiału o otaczającej rzeczywistości społecznej i przyrodniczej - udoskonalenie sprawności motorycznej - poznanie swoje możliwości i nauka jak je oceniać - nauczenie się reguł, zasad w różnych sytuacjach - nauczenie się wyrażania uczuć oraz rozwiązywania swoich problemów - pokonywanie barier między pokoleniami - idea nauki przez zabawę.
Odbiorcy projektu
W projekt zaangażowani będą mieszkańcy do aktywnego współuczestniczenia i korzystania z prezentowanych projektów. Projekt będzie integrował osoby w rożnych grupach wiekowych: i dzieci, i rodziców i dziadków. Zaangażowanie społeczne będzie polegało na dotarciu do członków społeczności lokalnej poprzez działania promocyjne : marketing szeptany, facebook, lokalne grupy parentingowe, informacje w placówkach, stronę planszowkikoszalin.pl. Projekt będzie miał oddziaływanie długofalowe i realizacja działań zapewni ich kontynuację.