projekt nr 6

6. Oświecenie Światowida


Lokalizacja projektu

10 lamp solarnych
1. dz. 62/3
2. dz. 62/3
3. dz. 62/3
4. dz. 129/5
5. dz. 125/4
6. dz. 130/3
7. dz. 57/51
8. dz. 137/2
9. dz. 52/6 na przeciwko domów 41 i 43
10. dz. 60/3

Skrócony opis

Na całym osiedlu Rokosowo od kilku lat borykamy się z problemem (strachem) przed stadem dzików. Latem kiedy dzień jest długi problem nie jest tak nasilony co zimą. Dni są krótkie, szybko robi się ciemno i powrót do domu piechotą po zmroku jest nie lada wyzwaniem.
Lampy solarne które chciałbym zgłosić do projektu nie tylko poprawią komfort naszego życia ale również podniosą poziom bezpieczeństwa.

Opis projektu

Składam projekt do rozpatrzenia włodarzy Koszalina o poprawienie komfortu i bezpieczeństwa na ul. Światowida w Koszalinie.
Założeniem moim oraz sąsiadów jest inicjatywa polegająca na umiejscowieniu oświetlenia na całej długości ul. Światowida
10 lamp ledowych wyposażonych w wiatrak oraz po dwa ogniwa fotowoltaniczne pozwolą na oświetlenie najniebezpieczniejszych odcinków naszej drogi.
Technologia ekologicznych źródeł energii pozwala nam na ograniczeniu znacznych kosztów porównując z dotychczasową infrastrukturą miejskiego oświetlenia (oszczędności)
- brak pozwoleń związanych z tą technologią
- brak wytyczeń geodezyjnych
- brak kosztów związanych z kopaniem rowów pod kabel
- oraz kabla.
Z naszej strony ( moim i sąsiadów ) dokonamy wszelkich starań aby ta inwestycja była nie tylko opłacana ale utrzymywana w należyty sposób oraz będziemy dbać o ich bezpieczeństwo.

Projekt nie generuje kosztów utrzymania w kolejnych latach