projekt nr 19

19. Mobilne Muzeum - zobacz na żywo na ekranie smartfona stare zdjęcia i ciekawe opisy miejsc, w których się akurat znajdujesz!


Lokalizacja projektu

Cały obszar miasta z uwzględnieniem na początek  Około 100 miejsc w Koszalinie. Okolice Rynku, śródmieście, okolice Dworca, parku, amfiteatru. Projekt mógłby się rozwijać poprzez dodawanie nowych miejsc.

Skrócony opis

Aplikacja na smartfony ze zdjęciami i historią Starego Koszalina z różnych epok, wyświetlającymi się na ekranie telefonu i związanymi z miejscem w którym się akurat znajdujemy. Zdjęcia nakładane byłyby na obraz  w trybie "na żywo" co pozwoli na zobaczenie  np. budynku starego ratusza, nakładające się na budynki, które w tym miejscu aktualnie się znajdują.

Opis projektu

Wykorzystując technologię przyszłości czyli Biconów (małe nadajniki, umieszczone w przestrzeni miasta i łączące się ze smartfonami z aplikacją) można odkryć nowy wymiar zwiedzania i odkrywania uroków miasta. Na początku kilkadziesiąt miejsc w przestrzeni miasta, które byłyby jednolicie oznakowane i w których, po pojawieniu się w obrębie kilku metrów osoby z uruchomioną aplikację wyświetlałyby zdjęcia, opisy i ciekawostki dotyczące miejsca, w któym akurat znajduje się użytkownik.

Projekt nie generuje kosztów utrzymania w kolejnych latach